Quilttentoonstelling in het Nederlands Pluimveemuseum
Quilttentoonstelling in het Nederlands Pluimveemuseum
In 2026 organiseert het Nederlands Pluimveemuseum in Barneveld een bijzondere quilttentoonstelling met als thema pluimvee – in de breedste zin van het woord: haan, kip, kuiken, ei en natuurlijk veren.
“Vijfentwintig jaar geleden was er ook zo’n tentoonstelling, georganiseerd door het Quiltersgilde,” vertelt Dieta Olsder, vrijwilliger en zelf een ervaren quilter sinds de jaren ’70. “Eén van die quilts hangt nog altijd in onze koffiekamer. Dat bracht me op het idee: waarom niet nog eens zo’n tentoonstelling organiseren?”
Het idee sloeg aan: inmiddels zijn er al zo’n dertig quiltjes binnen, variërend van kersverse creaties tot oudere, dierbare stukken. Het museum, dat volledig door vrijwilligers wordt gerund, stelt de hele kunsthal beschikbaar voor de expositie. “We willen zoveel mogelijk quilts ophangen,” zegt Dieta enthousiast. “Bezoekers moeten echt het gevoel krijgen dat er voor ieder wat te zien is.”
De tentoonstelling loopt het hele jaar 2026, met een feestelijke opening eind januari (exacte datum volgt). Quilters kunnen zich nog aanmelden tot begin september. Stuur een foto van het werk (in wording) naar d.olsder@gmail.com. Na aanmelding ontvang je het inschrijfformulier.
Het inleveren van de quilts vindt plaats tussen half november en half december. We volgen daarbij de richtlijnen van het Quiltersgilde – klik hier.
Voor de tentoonstelling is gekozen voor een speciaal beeldmerk: de quilt van Marjon Hoftijzer, gemaakt voor de expositie van 2001 en later geschonken aan het museum. “Ik ben blij dat we juist deze quilt als symbool mogen gebruiken,” aldus Dieta.
Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!