Wie wat bewaard heeft wat

Oproep voor projecten met ‘restblokken’

Rose-Anne de Haan

Als je verhuist kom iedere doorgewinterde quilter, naaister en breier een heleboel spullen tegen. Dingen die je in het verleden gemaakt hebt en lappen en wol waar je ‘iets’ mee wilde doen. In die fase zit ik nu. Ben mijn naaikamer/atelier aan het inrichten en dan komt de vraag wat doe ik met ermee. Aan al die stofjes, blokken en wolletjes zit een herinnering.

 

Cursussen van Wil Fritsma

Neem nou de blokken die ik bij de verschillende cursussen van Wil Fritsma heb gemaakt. Als ik ze nu weer zie denk ik terug aan de gezelligheid op de achterste rij van de lesruimte samen met Inge Schoonderwoerd. Wat hebben we een pret gehad tijdens die lessen in het Bernina Experience Center in Breda. En Wil is een super docent!

 

 

Ontdekken van art quilten bij Carola Mokveld

In Vught in het atelier van Carola heb ik kunnen ruiken aan art-quilten. Ik hou van vrij werken en improviseren. De producten van deze lessen doen me terugdenken aan de dagen in het atelier waar ik nieuwe technieken geleerd en nieuwe mensen ontmoet heb. De goede vibes in de lesruimte en Carola die je net een zetje geeft in een andere richting. En altijd een heerlijk verzorgde lunch!

 

En rechtsboven op de foto zie je een werkstuk wat ik op een zomercursus bij Hawar heb gemaakt. Kamperen op de camping vlakbij Oldeberkoop en op de fiets 5 dagen lang lekker naar het leslokaal. Heerlijke dagen waren dat.

 

Wat doe je ermee

Een oproep aan iedereen die dit verhaal leest: wat heb jij gedaan met die halve projecten? Heb je er een tas van gemaakt of toch allemaal in 1 quilt gebruikt? Ik zit erover na te denken om er een paneelgordijn van te maken voor in mijn atelier. Drie panelen met hun eigen uitstraling. Iemand ervaring hiermee? Ik ontvang graag de foto’s !!

 

3 antwoorden
  1. Mandy van der Burg zegt:

    Heel herkenbaar 😄
    Met quilten ben ik nog maar een paar jaar bezig, over andere projecten:
    Nog een geboortborduur afmaken…mijn zoon is inmiddels 27 ! 🙄
    Borduur kussen en een herfstquilt afmaken…maar ik ga gelukkig nog niet verhuizen 😀

    Beantwoorden
  2. Hylkje Korporaal-van zegt:

    Ik heb van mijn proefjes end. Kaartjes gemaakt. 10×15 cm. Deze zijn voor de bezoekers van mijn expositie in juli en augustus het kerkje van Readtrjerk in Readtsjerk.

    Beantwoorden
  3. Anique Muller zegt:

    Ik heb van alle proefblokken van een cursus en try- outs van een patroon 8 1/2 inch blokken gemaakt, stukken afgesneden en borders eromheen. Toen alles met 1 1/2 inch witte sashing omranden in 1 quilt aanelkaar genaaid

    Beantwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *