Het ontstaan van de beeldmerkquilt voor project Rhapsody

Een interview van de Tentoonstellingscommissie met Eva Verhagen

Dit blogbericht is geschreven naar aanleiding van een telefonisch interview met Eva Verhagen, de maakster van de beeldmerkquilt van het project Rhapsody.

Wat was je reden om mee te doen aan project Rhapsody?

Het onderwerp sprak mij niet meteen aan maar ik vind het wel leuk om mee te doen met een project. Zo heb ik ook meegedaan met Imagine a Bird en met de Bobbins. Het experimenteel bezig zijn en minder met traditioneel bezig zijn trekt mij ook en de laatste jaren werk ik alleen maar machinaal.

Binnen mijn clubje quilters uit Westervoort, waar ik al 30 jaar mee samen werk, was er ook belangstelling voor dit project. En uiteindelijk hebben wij ook lappen met elkaar uitgewisseld en zijn er nog 2 inzendingen vanuit ons groepje van vier. Ook heb ik gebruik gemaakt van, door mijzelf, natuurlijk-eco geverfde paarse lappen (links en rechts op de foto).

Hoe ben je te werk gegaan?

Het was al snel duidelijk dat ik voor het Juweeltje zou gaan want ik werk liever met vierkantjes dan met driehoeken. Ik ben gestart met tekenen op ruitjespapier en mijn keuze kwam uit op blokjes van 8 x 8. Daar ben ik lang mee bezig geweest en na veel gepuzzel had ik een resultaat waar ik redelijk tevreden mee was.

Werktekening

 

De driehoekjes aan de zijkanten, boven- en onderkant heb ik op het laatst nog toegevoegd.

Het resultaat zonder de letters

Is dit resultaat ook de uiteindelijke quilt geworden?

Nee, ik heb de quilt meegenomen naar mijn groepje en iedereen vond hem mooi maar ikzelf vond hem nog vrij saai. Ik had nog een doos met oliepastels liggen en daar ben ik woorden mee gaan schrijven, die gekleurd, uitgeknipt gefotografeerd, afgedrukt op transferpapier, op stof gestreken, weer uitgeknipt en op de quilt bevestigd. Nu vond ik het een traditioneel patroon maar op een moderne manier verwerkt. Hier en daar nog een paars bolletje geplaatst en toen was ik behoorlijk tevreden met het resultaat. En ik ben helemaal verguld dat mijn quilt uitgekozen is als beeldmerkquilt.

En dan is dit het uiteindelijke resultaat:

Beeldmerkquilt Rhapsody, door Eva Verhagen

 

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *